Jak odlakovat nehty bez odlakovače

V dnešním článku se zaměříme na praktické způsoby, jak odlakovat nehty bez použití odlakovače. Možná se vám někdy stalo, že jste si chtěli sundat starý lak z nehtů, ale nenašli jste žádný odlakovač doma. Nezoufejte! Existuje několik účinných a kreativních metod, jak dosáhnout stejného výsledku i bez tohoto speciálního produktu. Následující rady vám ukážou, jak na to.

Použití acetónu

Acetón je složka, která se často nachází v odlakovačích a má schopnost rychle odstraňovat lak z nehtů. Pokud však nemáte k dispozici odlakovač, můžete si vyrobit vlastní směs s acetónem. Stačí smíchat acetón s trochou alkoholu a jemným mýdlem. Tuto směs naneste na nehty pomocí bavlněného tamponu a jemně třete, dokud se lak nerozpustí.

Využití horké vody

Metoda s horkou vodou je šetrnější k nehtům. Nehty namočte do horké vody po dobu asi 10 minut. Poté můžete začít opatrně odstraňovat lak pomocí dřevěného nebo plastového špachtle. Lak by měl začít podléhat a být snadněji odloupnutelný.

Mýdlový roztok

Mýdlo může být skvělým pomocníkem při odlakování nehtů. Smíchejte tekuté mýdlo s teplou vodou a namočte do něj nehty. Po chvíli začněte jemně třít nehty kartáčkem na nehty nebo měkkým zubním kartáčkem. Tato metoda pomáhá rozpustit lak a usnadňuje jeho odstranění.

Použití jiných nehtů

Pokud nemáte po ruce žádné z výše uvedených prostředků, můžete využít k odstranění laku samotné nehty. Pevně sevřete dvě nebo tři nehty dohromady a začněte je protahovat. Tímto způsobem se může část laku odstranit, a i když to není tak efektivní jako předchozí metody, může to být dobrý nouzový plán.

Je acetón škodlivý pro mé nehty?

Použití acetónu občas není problém, ale pravidelné vystavení acetónu může oslabit nehty a vysušit okolní kůži. Doporučuje se vždy používat acetón s mírou a po odlakování nehty důkladně hydratovat.

Mohu použít jiný druh alkoholu než ten, co mám doma?

Ano, pokud nemáte k dispozici alkohol, který se doporučuje, můžete vyzkoušet i jiný druh, jako je izopropylalkohol. Všimněte si však, že různé druhy alkoholu mohou mít odlišné účinky na vaše nehty a kůži.

Kolik času bych měl nehty namáčet v horké vodě?

10 až 15 minut namočení by mělo být dostatečné, aby se lak změkl a byl snadno odstranitelný. Nemá smysl nehty namáčet příliš dlouho, protože to může způsobit, že se vaše kůže bude vysušovat.

Co když mi nejde lak úplně odstranit?

Pokud se některý zbytky laku stále drží na nehtech, nezkoušejte je hrubě odškrabovat. Můžete zkusit některou z výše uvedených metod znovu nebo počkat několik dní a poté to zkusit znovu. Pokud máte obavy, můžete navštívit profesionálního nehtového specialistu.


Viz také:

Photo of author

Iclip

Napsat komentář