Jak si obarvit vlasy doma

Vlasy jsou důležitou součástí našeho vzhledu a mění barvu vlasů může být osvěžujícím způsobem, jak si změnit celkový vzhled. Obarvení vlasů doma může být zajímavým projektem, který vám umožní experimentovat s novými styly a barvami. Pokud však nemáte zkušenosti s barvením vlasů doma, může to být také trochu děsivé. V tomto článku vám poskytneme kroky a tipy, jak si úspěšně a bezpečně obarvit vlasy doma.

Vyberte si správnou barvu

Prvním krokem k úspěšnému obarvení vlasů doma je správně zvolit barvu, kterou chcete dosáhnout. Zvažte svůj tón pleti, stávající barvu vlasů a styl, který chcete dosáhnout. Mějte na paměti, že barva na krabici může na vašich vlasech vypadat trochu jinak než na obrázku, protože to závisí na stávající barvě vašich vlasů.

Zajistěte si veškeré potřebné vybavení

Než začnete s barvením, ujistěte se, že máte veškeré potřebné vybavení, včetně barvy na vlasy, rukavic, ochranného kabátu, starého ručníku a krémového balzámu na ochranu pokožky kolem vlasů. To pomůže zabránit nechtěným skvrnám na kůži.

Provedení testování na alergie

Před aplikací barvy na vlasy je důležité provést test na alergie. Naneste malé množství barvy na kůži za uchem nebo na vnitřní straně lokte a sledujte reakci po dobu 24 hodin. Pokud se objeví zarudnutí, svědění nebo podráždění, nedoporučuje se barvu použít.

Připravte si vlasy a okolí

Před aplikací barvy na vlasy si pečlivě umyjte vlasy šamponem bez kondicionéru. Následně je důležité vlasy důkladně osušit. Naneste na kůži kolem vlasů krémový balzám, aby nedošlo k zabarvení pokožky. Dbejte také na ochranu oblečení a povrchů, na které by mohla barva skapat.

Aplikujte barvu podle návodu

Přečtěte si pečlivě návod na krabici s barvou a postupujte podle instrukcí. Začněte aplikací barvy od kořínků vlasů a postupujte směrem ke konečkům. Důkladně promíchejte barvu, abyste dosáhli konzistence a barvy. Po aplikaci nechte barvu působit podle návodu a poté důkladně opláchněte vlasy.

Po obarvení vlasů

Po opláchnutí vlasů aplikujte přiložený kondicionér nebo hydratační masku, která zabezpečí, že vaše vlasy budou po obarvení hydratované a hebké. Pokud si všimnete nějakých nerovnoměrností v barvě, nedoporučuje se aplikovat barvu znovu ihned. Raději počkejte několik dní a poté vyhodnoťte, zda je nutné provést další aplikaci.

Jak často bych měl/a obarvovat vlasy?

Frekvence obarvování vlasů závisí na různých faktorech, jako je rychlost růstu vlasů a typ barvy, kterou používáte. Obecně se doporučuje obarvovat vlasy každých 4 až 6 týdnů, aby byla udržována čerstvá barva.

Mohu přecházet mezi různými barvami?

Ano, můžete přecházet mezi různými barvami vlasů. Buďte si však vědomi toho, že některé dramatické změny mohou vyžadovat vyblednutí stávající barvy a následné barvení novou barvou, což může způsobit zatížení pro vlasy.

Co dělat, pokud se mi barva nepovede?

Pokud nejste spokojeni s výsledkem barvení, doporučuje se vyhledat profesionálního kadeřníka, který vám může pomoci opravit nebo změnit barvu vlasů. Pokud se jedná o menší problém, jako jsou nějaké nerovnoměrnosti, můžete počkat několik týdnů a poté provést korekci.


Viz také:

Photo of author

Iclip

Napsat komentář