Jak si udělat vlnité vlasy bez kulmy

Snít o krásných vlnitých vlasech, aniž byste museli používat horké nástroje jako kulmu, je možné! Existuje několik šetrných způsobů, jak dosáhnout přirozených vlnitých vlasů, které budou vypadat ohromujícě. Bez ohledu na to, zda máte krátké nebo dlouhé vlasy, můžete si vlny snadno vytvořit následujícími způsoby:

Použijte pletení

Jednou z nejstarších a nejúčinnějších metod, jak získat vlnité vlasy, je pletení. Po umytí vlasů naneste trochu vlasového krému nebo séra, abyste zabezpečili vlhkost. Poté vlasy pečlivě pročešte a rozdělte je na několik částí. Každou část pletete do těsného copu. Nechte vlasy takto pletené alespoň přes noc. Když je rozpleťte, budete mít nádherné vlny.

Využijte vlásenky

Dalším skvělým způsobem, jak si udělat vlnité vlasy, je použití vlásenek. Vlasy opět umyjte a ošetřete vlasovým krémem. Poté rozdělte vlasy na několik částí a každou z nich stočte do vlásenky. Nechte vlásenky ve vlasech minimálně pár hodin (ideálně přes noc), abyste dosáhli požadovaného efektu. Když vlásenky vyjmeme, budou vaše vlasy krásně vlnité.

Vytvořte si vlasy do drdolu

Tento trik je skvělý, pokud máte delší vlasy. Vlasy si prostě umyjte, naneste stylingový produkt a sjeďte si je do vysokého drdolu na vrchu hlavy. Nechte je v drdolu několik hodin nebo přes noc. Když si vlasy rozčešete, budou mít přirozené a jemné vlny.

Vytvořte si sůl a vodu sprej

Vytvoření vlastního spreje na vlasy s mořskou solí je dalším způsobem, jak dosáhnout plážových vln. Smíchejte hrst mořské soli s teplou vodou a nalijte směs do sprejové lahvičky. Po umytí a ošetření vlasů tímto sprejem postříkejte vlasy a jemně je proklikejte prsty, abyste vytvořili vlny. Nechte vlasy oschnout a můžete si užívat své nové vlnité účesy.

Je škodlivé vytvářet si vlny bez kulmy?

Ne, využití těchto šetrných metod by nemělo poškodit vaše vlasy. Přesto je vždy důležité používat vlasové produkty, které ochrání vlasy před teplem a minimalizují možné škody.

Jak dlouho budou vlny trvat?

Doba trvání vln závisí na struktuře vašich vlasů a na tom, jak pečlivě budete postupovat. Obecně platí, že vlny vytvořené pletením nebo vlásenkami vydrží déle než ty vytvořené sprejem s mořskou solí. Můžete si však prodloužit trvanlivost vln pomocí fixačního spreje.

Pro koho jsou tyto metody vhodné?

Tyto metody jsou vhodné pro všechny typy vlasů, ať už máte krátké nebo dlouhé vlasy. Pokud toužíte po přirozeném vlnitém efektu a nechcete poškozovat vlasy teplými nástroji, tyto metody jsou pro vás ideální.

Potřebuji speciální produkty?

Není to nezbytné, ale použití vlasových produktů jako krémů, séra nebo sprejů může zlepšit výsledky. Pomohou vlasy zůstat zdravé a snáze se tvarovat do vlnitých účesů.


Viz také:

Photo of author

Iclip

Napsat komentář