Jak správně lakovat nehty

V dnešním článku se budeme zabývat tím, jak správně lakovat nehty, aby vám vydržely krásné a dlouho. Lakování nehtů může být skvělým způsobem, jak si dopřát chvíle péče o sebe a zároveň vytvořit pěkný a upravený vzhled. Sledujte následující rady a tipy, abyste dosáhli profesionálních výsledků přímo doma.

Výběr správného laku na nehty

Prvním krokem k úspěšnému lakování nehtů je správný výběr laku. Mějte na paměti, že kvalitní lak na nehty znamená lepší výsledky. Zvolte lak, který má dobrou pigmentaci a konzistenci. Pokud chcete, aby vám manikúra vydržela co nejdéle, sáhněte po gelovém laku nebo jiném druhu dlouhotrvajícího laku.

Příprava nehtů

Než začnete s lakováním, je důležité správně připravit nehty. Zkrátka si nehty, zbavte se zbytků starého laku a upravte si nehtovou kůžičku. Případně můžete využít pilník na nehty, abyste jim dodali požadovaný tvar. Nezapomeňte také odmastit nehty od případného oleje nebo krému, abyste zajistili lepší přilnutí laku.

Podkladový lak a základní nátěr

Před samotným lakováním je vhodné nanést podkladový lak. Ten nejen chrání vaše nehty, ale také zajišťuje lepší přilnutí laku na nehty. Po podkladovém laku následuje základní nátěr. Nejčastěji se volí bezbarvý lak, který vytváří rovnoměrný povrch a usnadňuje nanesení barevného laku.

Nanesení barevného laku

Nyní přichází na řadu ten nejzábavnější krok – nanesení barevného laku. Předtím, než začnete lakovat, pečlivě promíchejte lak, aby byl pigment rovnoměrně rozložen. Pokud si přejete intenzivnější barvu, můžete nanést druhou vrstvu laku a počkat na zaschnutí mezi nátěry. Pamatujte, že při nanášení laku pracujte v tenkých vrstvách a s pečlivostí.

Zakončení a fixace

Než se pustíte do dalších činností, počkejte, až lak na nehtech zaschne. To zabrání nechtěným poškozením. Nakonec můžete použít fixační lak, který prodlouží trvanlivost vaší manikúry a zajistí, že laky budou déle odolné vůči poškrábání a odlupování.

Časté otázky

Jak dlouho by měla trvat suchačka mezi nátěry laku?

Suchačka mezi nátěry by měla trvat alespoň 2 minuty, abyste zajistili, že laky budou zcela zaschlé a odolné.

Dá se gelový lak aplikovat doma?

Ano, gelový lak lze aplikovat i doma, pokud máte správné vybavení, včetně LED lampy pro vytvrzování gelového laku.

Jak odstranit lakování z nehtů?

Pro odstranění laku existují speciální nehtové odstraňovače. Naneste odstraňovač na vatový tampon a přiložte na nehet. Poté nechte působit a opatrně setřete.

Nyní máte veškeré potřebné informace k tomu, jak správně lakovat nehty a dosáhnout profesionálního výsledku přímo doma. Následujte naše rady a užijte si krásně upravené nehty, které budou jistě okouzlujícím doplňkem vašeho vzhledu.


Viz také:

Photo of author

Iclip

Napsat komentář