Jak sundat akrylové nehty

Vyjmutí akrylových nehtů může být někdy zdlouhavým procesem, ale s trochou trpělivosti a správnými postupy to může být provedeno bez poškození vašich přirozených nehtů. Akrylové nehty jsou oblíbenou volbou pro mnoho lidí kvůli jejich trvanlivosti a odolnosti, ale existují situace, kdy je potřebujete sundat. V tomto článku se podíváme na kroky, jak správně sundat akrylové nehty a zároveň si uchovat zdravé nehty pod nimi.

Jak začít

Nejprve si zajistěte všechny potřebné nástroje. Budete potřebovat acetone, bavlněné tampóny, alobal, pilník na nehty, polštářkový blok, olej na nehty a krém na ruce. Důležité je také mít trpělivost, protože proces může nějakou dobu trvat.

Příprava nehtů

Nejprve pilníkem na nehty jemně zbroušete vrchní vrstvu akrylových nehtů. Tím se umožní acetone proniknout lépe do materiálu. Následně navlhčete bavlněné tampóny acetone a přiložíte je na vaše nehty.

Sundání akrylových nehtů

Po umístění namočených bavlněných tamponů na nehty, zabalte každý nehet do kusu alobalu. Tím vytvoříte uzavřený prostor, který pomůže acetone působit lépe. Počkejte asi 20-30 minut, abyste dali acetone dostatek času na rozpouštění akrylových nehtů.

Odstranění akrylu

Po uplynutí času pečlivě odstraňte alobal a bavlněné tampony. S jemným tlakem začněte odstraňovat zbylé akrylové kousky pomocí dřevěného nebo plastového nástroje. Buďte opatrní, abyste nepoškodili přirozený nehet pod nimi. Pokud se některé části akrylu stále drží, nepoužívejte násilí, raději opakujte postup s acetone a alobalem.

Finální kroky

Po odstranění akrylových nehtů si důkladně umyjte ruce a nehty. Ošetřete nehty olejem a použijte krém na ruce, abyste jim dodali vlhkost. Nehty budou pravděpodobně slabší po odstranění akrylu, takže jim dejte dostatek péče a času na zotavení.

Je možné sundat akrylové nehty doma?

Ano, je možné sundat akrylové nehty doma pomocí acetone a správného postupu. Pokud nejste si jisti, můžete se obrátit na profesionálního manikéra.

Může se moje přirozený nehet poškodit?

Správným postupem by se přirozený nehet neměl vážně poškodit. Je důležité být opatrný a nepoužívat násilí při odstraňování akrylových zbytků.

Jak dlouho by měly mé nehty zotavovat po sundání akrylových nehtů?

Obvykle by měly být nehty zotavovány minimálně několik týdnů. Dodržujte péči a nechte nehty dostatečně vyrostout a posílit.

Můžu znovu aplikovat akrylové nehty po odstranění?

Ano, po zotavení a vyrostnutí přirozených nehtů můžete znovu aplikovat akrylové nehty, pokud si to přejete.


Viz také:

Photo of author

Iclip

Napsat komentář