Lehké účesy pro krátké vlasy

V dnešním článku se zaměříme na inspiraci pro lehké účesy, které jsou ideální pro krátké vlasy. Krátké vlasy mohou být moderní, stylové a snadno se udržují, a to i při lehkém úpravách. Pokud patříte mezi ženy s krátkými vlasy a hledáte něco nového a osvěžujícího, jste na správném místě. Následující rady a nápady vám pomohou najít ten správný účes pro vaše krátké vlasy.

Lehké vlny

Jedním z nejoblíbenějších a nejjednodušších způsobů, jak dodat svým krátkým vlasům lehkou a hravou strukturu, je vytvoření lehkých vln. Můžete použít tenkou kulmu nebo dokonce speciální kulmačky na vlasy, které vám pomohou vytvořit jemné a přirozené vlny. Stačí vlasové prameny zatočit kolem kulmy a držet pár sekund. Výsledkem budou nádherné vlny, které dodají vašim vlasům objem a lehkost.

Bob s texturou

Bobový účes je klasikou mezi krátkými účesy, a pokud mu přidáte trochu textury, získáte skvělý efekt. Stylové rozostřené konce vytvoří dojem lehkosti a hravosti. Stačí po umytí vlasů použít texturizující sprej nebo prášek a jemně prohřát vlasy kulmou nebo žehličkou. Výsledkem bude efektní účes s lehkým „out-of-bed“ vzhledem.

Pixie s delikátními prameny

Pixie účes je skvělou volbou pro odvážné ženy, které chtějí krátké vlasy. Abyste však dosáhly lehkosti, můžete na některé prameny aplikovat stylingový krém nebo vosk a lehce je zvlnit prsty. Tímto způsobem vytvoříte delikátní a neformální vzhled, který bude skvěle doplňovat váš celkový styl.

Účesy s příčesky

Příčesky jsou skvělým doplňkem krátkých vlasů a mohou dodat vašemu účesu lehkost i eleganci. Můžete zvolit příčes z jedné strany nebo jemně zvednuté vlasy na temeni hlavy. Stačí trocha fixačního spreje a máte hotovo!

Jak pečovat o krátké vlasy

Krátké vlasy sice vyžadují méně údržby než dlouhé vlasy, ale stále potřebují správnou péči. Pravidelně je stříhejte, abyste udržely tvar a délku účesu. Používejte šampon a kondicionér určené speciálně pro krátké vlasy, které je hydratují a dodávají jim lesk. V případě stylingu volte kvalitní produkty, které nezatíží vlasy a umožní vám dosáhnout požadovaného efektu.

1. Jaké produkty použít pro lehké účesy?

Pro lehké účesy je ideální používat texturizující spreje, vosky nebo stylingové krémy. Tyto produkty dodají vlasům strukturu a umožní vám snadno vytvořit požadovaný vzhled.

2. Můžu vytvářet vlny i na velmi krátkých vlasech?

Ano, můžete. Na velmi krátké vlasy můžete použít kulmačky s tenkým průměrem, které vám pomohou vytvořit jemné a malé vlnky, které dodají vlasům objem.

3. Jak často bych měla stříhat krátké vlasy?

Optimální je stříhání každých 4-6 týdnů, abyste udržely tvar účesu a zabránily rozštěpeným konečkům.

4. Lze krátké vlasy upravovat různě podle příležitosti?

Ano, i krátké vlasy lze různě upravovat. Můžete vytvořit elegantní účes s příčeskem nebo je zvlnit pro volný a ležérní vzhled.


Viz také:

Photo of author

Iclip

Napsat komentář