Svatební účes pro dokonalý vzhled nevěsty

V den své svatby chce každá nevěsta vypadat naprosto dokonale. Kromě šatů a líčení hraje důležitou roli také svatební účes. Ten by měl nejen ladit k celkovému stylu a téměř, ale také vydržet celý den a večer v nejlepším stavu. Připravili jsme pro vás ucelený průvodce svatebními účesy, který vám pomůže vybrat ten nejlepší a nejvíce k vám pasující styl.

Výběr účesu podle délky vlasů

Prvním krokem k dokonalému svatebnímu účesu je zvolení stylu, který bude ladit s délkou vašich vlasů. Každý typ účesu má své výhody a vhodnost pro různé délky vlasů:

  • Krátké vlasy: Pokud máte krátké vlasy, můžete zvolit elegantní pixie střih doplněný o jemné ozdoby nebo květiny. Takový účes působí svěže a mladistvě.
  • Středně dlouhé vlasy: Pro středně dlouhé vlasy jsou oblíbené romantické vlny nebo polodlouhé kučery, které dodají objem vašim vlasům.
  • Dlouhé vlasy: Dlouhé vlasy nabízejí široké možnosti, od elegantních drdolů až po volné, rozpuštěné vlasy s decentními ozdobami.

Vhodnost účesu podle tvaru obličeje

Je také důležité zvážit, jaký tvar obličeje máte, abyste zvolila účes, který vám bude lichotit. Zde je několik tipů:

  • Oblý obličej: Pro tento tvar obličeje jsou ideální účesy s objemem a výškou na temeni, například vysoký drdol.
  • Oblong obličej: Vyhněte se vysokým drdolům, spíše volte účesy s bočním zakončením, které opticky zkrátí obličej.
  • Kvadratický obličej: Měkké vlny kolem obličeje a na spáncích zmírní rovné linie kvadratického obličeje.

Ozdoby a doplňky do účesu

Ozdoby do účesu mohou dodat svatebnímu účesu osobitý šarm. Můžete zvolit květiny, perličky, jemné mašličky nebo delikátní čelenku. Doplňky by měly ladit k celkovému stylu a barvám vaší svatební výbavy.

Tip: Rezervujte si zkoušku účesu

Je důležité si před svatbou domluvit zkoušku účesu u svého oblíbeného kadeřníka nebo stylisty. To vám umožní vyzkoušet si různé styly a zjistit, který vám nejvíce sedí a líbí se vám.

Jak dlouho před svatbou bych měla vyřešit účes?

Je doporučeno začít uvažovat o svatebním účesu minimálně 3 měsíce před svatbou. To vám zajistí dostatek času na konzultace, zkoušky a přípravy.

Co když mám velmi tenké vlasy?

Existuje mnoho účesů, které dodají objem jemným vlasům. Kadeřník vám může poradit s vhodnými střihy a stylingovými produkty pro dosažení požadovaného efektu.

Mohu si nechat udělat účes na poslední chvíli?

Je lepší mít svatební účes vyřešený alespoň den před svatbou. To vám zajistí klidnější přípravu a méně stresu v den samotného obřadu.

Jak pevný by měl být účes, aby vydržel celý den?

Svatební účes by měl být dostatečně pevný, aby vydržel po celý den a večer. Kvalitní účesové produkty a fixační laky vám pomohou zajistit, že váš účes zůstane v perfektním stavu.


Viz také:

Photo of author

Iclip

Napsat komentář