Účes 70. léta: ikona volného ducha a sebeprosazení

Účesy 70. let byly nejen odrazem módního vývoje, ale také zrcadlením společenských změn a touhy po sebeprosazení. Tento dekádní styl zanechal nezapomenutelnou stopu v historii účesů a dodnes inspiruje mnoho lidí po celém světě.

Charakteristika účesů 70. let

Účesy 70. let byly výrazně odlišné od předchozích dekád. Charakteristické byly volné a přirozené tvary, které odrážely uvolněnou atmosféru tehdejší doby. Dlouhé vlasy byly stále oblíbené, a to jak u mužů, tak u žen. Vlasy byly často nesené volně spuštěné, čímž byla zdůrazněna individualita a odvaha vyjádřit sebe sama.

Hlavním znakem účesů 70. let byly vlny a kadeře. Dlouhé vlnité vlasy byly považovány za symboL volného ducha a sebeprosazení. Vlasy byly často zdobeny květinovými výstřižky nebo barevnými stuhami, což umocňovalo dojem přírodního a spontánního vzhledu.

Ikony a inspirace

V této éře vynikly mnohé ikony módy a stylu, které dodnes inspirují. Jednou z nich byla slavná herečka Farrah Fawcett, která proslula svými ikonickými vlnitými vlasy. Její účes se stal symbolem doby a její image se stala vzorem pro mnoho žen.

Muži zase často nosili dlouhé vlasy a vousy, což bylo spojováno s touhou po svobodě a odporu proti konzervativním normám. Jimi Hendrix nebo John Lennon jsou jen někteří z představitelů této éry, kteří svým stylem ovlivnili generace.

Módní doplňky a detaily

K účesům 70. let patřily také charakteristické módní doplňky a detaily. Hlavním klenotem byly velké a nápadité náušnice, které dokonale doplňovaly volné vlasy. Barevné pásky a stuhy se používaly k vytvoření vlnitých efektů nebo k zaplétání vlasů do složitých vzorů.

Vlasy se také často zdobily květinovými motivy. Květinové věnce či ozdoby do vlasů byly oblíbeným doplňkem na hudebních festivalech a dalších událostech. Tyto prvky přidávaly účesům 70. let na romantice a hravosti.

Revival účesů 70. let

Dnes je jasně patrný revival účesů 70. let. Mnoho lidí nachází inspiraci v tomto období a rádo si zahrnuje do svého stylu prvky volných vlnitých vlasů či barevných doplňků. Tento styl se stále považuje za symboL odvahy, individuality a touhy po sebeprosazení.

FAQs

Jaké účesy byly typické pro 70. léta?

Typické účesy 70. let zahrnovaly volné a vlnité vlasy, často zdobené květinovými motivy nebo barevnými stuhami.

Kdo byl ikonou účesů 70. let?

Ikonou účesů 70. let byla například herečka Farrah Fawcett s ikonickými vlnitými vlasy.

Proč jsou účesy 70. let stále inspirativní?

Účesy 70. let jsou stále inspirativní díky svému výraznému a individuálnímu stylu, který vyjadřuje odvahu a touhu po svobodě.


Viz také:

Photo of author

Iclip

Napsat komentář