Účes pro kulatý obličej

Výběr správného účesu pro kulatý obličej může být skutečným uměním. Tvar obličeje má velký vliv na to, jaký účes bude vypadat nejlépe. Kulatý obličej je charakterizován zaoblenými liniemi a stejnou šířkou a délkou obličejového tvaru. Cílem je opticky prodloužit obličej a vytvořit iluzi více definice v oblasti lícních kostí a brady. V tomto článku vám přinášíme inspiraci a tipy na účesy, které lichotí kulatému obličeji.

1. účesy s délkou pod bradou

Pro kulatý obličej jsou účesy s délkou pod bradou skvělou volbou. Dlouhé vlasy pomáhají vytvořit iluzi protáhlení obličeje. Můžete zvolit sestřih s lehkými vrstvami kolem lícních kostí, což dodá strukturu a definici. Beach vlny nebo jemné kučery také přidávají k iluzi protáhlení obličeje.

2. vrstvené střihy

Vrstvené účesy jsou skvělou volbou pro kulatý obličej, protože textura a pohyb vlasů mohou zrušit dojem kulatého tvaru obličeje. Vlasy budou vypadat plněji a dynamicky. Vrstvení kolem obličeje může opticky zúžit tvář.

3. zvýraznění lícních kostí

Účes, který zdůrazňuje lícní kosti, může vytvořit iluzi většího definovaného obličeje. Krátké a středně dlouhé účesy s objemem nahoře a u kořínků dodávají výšku a opticky prodlužují obličej. Důležité je vyhnout se účesům, které mají objem přímo na bocích obličeje.

4. příčesky a zvlněné vlasy

Příčesky mohou vytvořit iluzi výšky, což je pro kulatý obličej výhodné. Můžete si zkusit nejrůznější variace příčesků, od prostých a elegantních až po volnější a ležérní. Zvlněné vlasy také dodávají iluzi protáhlení obličeje.

FAQs:

1. Jaký účes bych měla zvolit, pokud mám kulatý obličej?

Pro kulatý obličej jsou ideální účesy s délkou pod bradou, vrstvené střihy, účesy zvýrazňující lícní kosti a příčesky. Důležité je vyhnout se účesům s objemem na bocích obličeje.

2. Můžu nosit krátký účes s kulatým obličejem?

Ano, krátký účes můžete nosit, ale měl by mít dostatek textury a objemu nahoře. Zvážit můžete také účesy, které zvýrazňují vaše lícní kosti.

3. Jsou rovné vlasy vhodné pro kulatý obličej?

Ano, rovné vlasy mohou být vhodné, ale je dobré zvolit účes s délkou pod bradou nebo přidat jemné vlny na koncích, aby se vytvořila iluze protáhlení obličeje.

4. Jaký je nejlepší způsob stylingu pro účesy pro kulatý obličej?

Styling závisí na konkrétním účesu, ale obecně dodání objemu u kořínků a zvlnění nebo vlny mohou pomoci vytvořit iluzi protáhlení obličeje.


Viz také:

Photo of author

Iclip

Napsat komentář